36940727 1579131145718962 950727788774555648 nІсторія Свято-Георгіївського храму

Свято-Георгіївський храм м. Житомира є унікальною святинею, оскільки є першим в Україні храмом, що побудований у грузинському архітектурному стилі VI-VII століття.

Ініціатором будівництва храму став приватний підприємець, етнічний грузин та патріот України Георгій Індікоєвич Кварацхеліа, який зрозумів, що повинен збудувати святиню в дарунок Україні в якій він знайшов себе як особистість і на знак вдячності і шани державі в якій народилися його діти.

Будівництво храму розпочалось у страшний для України  2014 рік після анексії російськими військами Кримського півострову від України та встановлення над ним контролю, а також  початком російсько-української війни на Сході України. Саме ці страшні події стали великим поштовхом для  того, щоб збудувати цей прекрасний храм в грузинському стилі, як знак братніх і дружніх відносин двох народів України та Грузії. У зв’язку із ситуацією, що склалася було вирішено назвати храм на честь святого великомученика Георгія Побідоносця покровителя воїнів і захисника від усякого зла.

В квітні 2014 року розпочалося будівництва храму.

 

 

3 жовтня 2015 року з благословення архієпископа Житомирського і Овруцького Ізяслава, священнослужителями Свято-Михайлівського кафедрального собору міста Житомира Української Православної Церкви Київського Патріархату, було звершено чин освячення хрестів новозбудованого православного храму великомученика Георгія Побідоносця.

   

За освяченням молилися фундатор храму Георгій Кварацхеліа з родиною, парафіяни та будівельники храму, а також брат Олег з міста Чуднів Житомирської області, який подарував громаді хрести.

Перед початком чину освячення хрестів та під час молитви в блакитному небі з'явилося декілька знамень Чесного і Животворного Хреста та куля вигляді різних кольорів, нагадуючи своїм виглядом веселку.

  

Неймовірне видовище могли спостерігати всі хто були присутні на освяченні. Диво тривало протягом звершення усього чину освячення. Усі присутні молилися в цей день з великою радістю, дякуючи Господу за милість, що вони дочекалися цього часу, коли на їхньому храмі засяяв золотий хрест.

По завершенні освячення усі присутні поклонилися хресту, після чого його встановили на бані храму. Як тільки хрест був поставлений на церкві, небо стало чистим.

   

Перші богослужіння у ще незавершеному храмі відбулися 7 та 19 січня 2016 року. Богослужіння на Різдво Христове і Богоявлення Господнє очолив ієромонах Леон Геловані у співслужінні клірика Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомира ієрея Павла Ядчишина. Святкове богослужіння звершувалося на українській і грузинській мовах.

Під час будівництва храму стараннями мецената і будівничого святині була організована робота недільної школи при Свято-Георгіївському храмі. У школі для дітей викладали такі предмети, як Історія України та Грузії, українська, грузинська та англійська мови. Стараннями священика Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомира ієрея Павла Ядчишина на базі школи було розпочато навчання дітей Закону Божого.   

У Світлу середу, 4 травня 2016 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет прибув у м. Житомир, щоб звершити чин освячення новозбудованого Свято-Георгіївського ставропігійного храму.

На подвір'ї храму Його Святість зустріли діти, які привітали Предстоятеля великодніми віршами, піснеспівами та піднесли запашний каравай за найкращими традиціями української гостинності.

Настоятель храму архімандрит Кіріон (Інасарідзе) подав Святійшому Владиці хрест та запросив його звершити освячення храму і Божественну Літургію.

        

   

Предстоятелю під час Чину великого освячення храму та Літургії співслужили: архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, голова Управління зовнішніх церковних зв'язків (УЗЦЗ); архієпископ Житомирський і Овруцький Ізяслав, настоятель храму і заступник голови УЗЦЗ архімандрит Кіріон (Інасарідзе), настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору Житомира протоієрей Богдан Бойко, намісник Георгіївського чоловічого монастиря на Козацьких могилах ігумен Софроній (Бордюк), намісник Воскресенського чоловічого монастиря на Повстанських могилах ігумен Онуфрій (Ляда), секретар УЗЦЗ священик Олександр Шмуригін, духовенство Житомирської, Рівненської та Київської єпархій.

Своїм співом урочисте богослужіння прикрасили Архієрейський хор Свято-Михайлівського кафедрального собору Житомира та грузинський чоловічий хор, який прибув на свято з міста Тбілісі (Грузія).

Після Літургії за старання у будівництві храму Святійший Патріарх Філарет відзначив орденами святого ГеоргіяПобідоносця мецената та головного добродія храму Годердзі (Георгія) Кварацхеліа і його помічника Димитрія Чакуа.

В листопаді 2017 року розпорядженням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета Свято-Георгіївський ставропігійний храм переведений у підпорядкування Житомирської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

17 листопада 2017 року указом Преосвященнійшого єпископа Житомирського і Овруцького Паїсія, настоятелем храму було призначено секретаря Житомирської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, клірика Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомира протоієрея Павла Ядчишина.

6 травня 2021 року релігійна громада Свято-Георгіївського храму відсвяткувала свої перші 5-ть років від дня освячення та відкриття храму. В цей день було оголошено про початок розписів храму.

24 травня 2021 року розпочалися роботи з розпису храму, а 21 грудня цього ж року розписи було завершено.

Свято-Георгіївський храм - велика духовна святиня в древньо-грузинському стилі. На території храму знаходиться велика святиня грузинського народу  хрест рівноапостольної Ніни, просвітительки Грузії.

Кожного дня у храмі звершуються богослужіння, а у недільні і святкові дні Божественні літургії служаться українською і грузинською мовами.